środa, 6 marca 2013

Szklarska Poręba

Usługi transportowe w trasie do Czech - odpoczynek w Szklarskiej Porębie.   Jest pięknie ;-) śniegu pod dostatkiem, lekki mróz, szadź na drzewach, normalnie bajka ;-)
Aura jest tak zachęcająca, że nie ma co siedzieć, trzeba zadbać o kondycję. 
Czas by zdobyć szczyt :-) Szrenicką Halę
 Po drodze mijam Krucze Skały. Nie był bym sobą jakbym się na nie nie wdrapał ;)
 :
 Widok z góry Krucze Skały.


...   idę dalej na szczyt :-)   


... a następny przystanek to Wodospad Kamieńczyka

Najwyższy (846m n.p.m) wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Składa się z 3 kaskad o łącznej wysokości 27 m. Z Progu spada do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka, który ma ok. 100 m długości, skalne pionowe ściany osiągają od 20-30m wysokości, a szerokość w niektórych miejscach nie przekracza 4m. Pod środkową kaskadą wodospadu znajduje się niewielka, po części sztucznie wykuta przez Walończyków jaskinia „Złota Jama”. Przy wodospadzie znajduje się schronisko „Kamieńczyk” i szałas "Sielanka" Niestety przyszła mgła i fotek nie będzie ponieważ wszystko zrobiło się białe jak mleko.Przeczekam chwilkę w szałasie przy schronisku, zjem grillowaną kiełbaskę, mgła przejdzie jak to w górach co chwila inna pogoda. 

Następny przystanek to już schronisko na szczycie :-) Pieszo - najdogodniejsza i najkrótsza droga ze Szklarskiej Poręby wiedzie czerwonym szlakiem. Trasę od Parkingu przez Wodospad Kamieńczyka do schroniska na Hali Szrenickiej można pokonać w ciągu 1 h 20 min. ale latem. Dziś mamy ponad metr śniegu i w nocy napadało sporo świeżego więc wędrówka nie należy do super łatwych ...


nie wiele  już zostało, jakieś 500m i szczyt :-) 


zgrzany ale szczęśliwy :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz